درباره کاموا پشمی؛فروشگاه اینترنتی کاموا چیچک

کاموا پشمی یکی از برترین و گرانترین انواع پارچه‌های دنیاست که از پشم بز درست می‌شود. پشم بز، یک نوع حیوانات کوهی است که به‌خاطر مقاومت و نرمی پوست آن، به‌عنوان یک در حال انقراض قرار گرفته است. تولید کاموا پشمی در مناطقی از جنوب شرقی ترکیه، کردستان و ایران انجام می‌شود. این پارچه علاوه بر این که در گرما و سردی به همان میزان مؤثر است، دارای لطافت و کیفیت عالی است و از آن در تولید لباس‌ها، پارچه‌های نانون، حوله‌ها، بالای بستنه، پوشاک و… استفاده می‌شود.

تاریخچه

تهیه کاموا پشمی به سال‌های بسیار قدیمی بازمی‌گردد و در آغاز به منظور تولید سردی و مقاومت در برابر سرما، به استفاده رفته بود. این پارچه در طول تاریخ به دلایل فراوان به‌طور گسترده استفاده شد. از جمله استفاده های آن می‌توان به پوشاندن نوزادان و بزرگسالان در فصول سرد سال، کفش‌های مقاوم در برابر سرما، پوشندگان نظامی در گروه‌های نیروی هوایی و سربازان درگیر جنگ نیز اشاره کرد. همچنین کاموا پشمی در کشورهای شرق آسیا نیز به‌طور گسترده استفاده شده است.

برخی از مشخصات کاموا پشمی

کاموا پشمی محصولی بسیار گران است، اما ارزشی که دارد با این هزینه ها هماهنگ است. این پارچه دارای مشخصاتی خاص و با شناسه مخصوصی است و در کنار ترکیبی از طبیعت و فناوری مدرن، می‌توان آن را به بهترین نحو تولید کرد.

ضخامت: ضخامت کاموا پشمی بین 1 تا 2 میلی‌متر است که ضخامت بالایی است.

رطوبت: این پارچه دارای قابلیت جذب رطوبت بسیار بالاست، به‌گونه‌ای که می‌تواند تا 30 درصد از وزن خود را به شکل آب جذب کند.

نرمی: کاموا پشمی به دلیل نرمی بالایی که دارد، برای عایق‌بندی، پارچه‌های لباس و حوله‌های دست‌ساز بسیار مناسب است.

مقاومت: این پارچه در برابر پارگی و ساییدگی بسیار مقاوم است؛ به‌گونه‌ای که حتی پس از چندین سال همچنان به صورت سالم باقی می‌ماند.

محافظت: کاموا پشمی دارای خاصیت محافظتی از گرمی و سرد بودن بدن است. بنابراین در فصول سرد سال به‌خوبی در حال جذب حرارت از بدن و حفظ آن می‌باشد.

پارچه‌های تولید شده از کاموا پشمی هنگام شستشو و استفاده در دمای بالای 40 درجه سانتی‌گراد سایش دهندۀ ملایمی را ایجاد می‌کنند پس از شستشو نیز به‌کلی نباید خشک شود. بهتر است آن را در حالتی تقریباً مرطوب و به واسطه باد خشک بگذارید.

نتیجه‌گیری

خرید کاموا پشمی، یکی از بهترین و گرانترین پارچه‌هایی است که برای تولید پوشاک، بافندگی و حوله سازی استفاده می‌شود. همچنین این پارچه به عنوان یک رفیق در فصول سردی به خوبی شناخته شده است. با این حال، باید توجه داشت که تولید این پارچه بسیار گران است و خرید آن برای بسیاری از افراد بسیار کوشنده است. همچنین باید مراقبت ویژه ای برای پارچه کاموا پشمی در نظر گرفته شود تا همیشه به بهترین شکل نگهداری شود. اما کلیلتری تمرین می‌طلبد تا اطلاعات بیشتری بدست آید.

 

کرج ، خیابان مظاهری ، جنب آتش نشانی، ساختمان احمد، طبقه اول، شهر کاموای چیچک

تلفن ما : ۰۹۲۱۲۲۹۶۹۷۹
شنبه تا پنجشنبه : 9:00-20:00          https://kamvachichack.ir

دیدگاهتان را بنویسید