10 دقیقه وقت بگذارید تا با دتایل نمای خشک سنگ آغاز را شروع کنید

نما بیرونی ترین قسمت ساختمان است که در معرض شرایط مختلف آب و هوایی قرار دارد. به گزارش پایگاه اطلاعرسانی شهرسازی و معماری رشد سریع جمعیت و گرایش مردم به شهرنشینی، افزایش چشمگیر تقاضا برای تهیه مسکن را به دنبال داشته که این موضوع در پی خود مشکلات عدیدهای در زمینه توسعه شهری را به وجود آورده است. مصالح نمای رومی و به خصوص سنگهای طبیعی مانند تراورتن که در ساختار آن به کار میروند، یکی از اصلیترین دلایل علاقه معماران و طراحان به این سبک به شمار می روند. مهندسان، طراحان و معماران مجموعه ما، به شما کمک می­کنند تا ساختمان مورد نظر خویش را بر طبق اصول و قوانین کشور ایران طراحی نموده و از زیبایی آن لذت ببرید. طی سالهای اخیر ، طراحی ویلا کاملاً تغییر کرده است. بیشتر صاحبان ویلا های جدید ترجیح می دهند به جای طراحی ویلا های سنتی ، طراحی های مدرن ویلا را انجام دهند. بهترین طراحی نما و پلان خانه ./ آیا قصد دارید به زودی یک خانه جدید بسازید؟ داشتن یک پلان نمای عالی در محل، قبل از انتخاب نهایی به شما ایده می دهد. عواملی چون سلیقه فرد متقاضی، شرایط اقلیمی و آب هوایی محل ساختمان، بودجه خرید مصالح و کاربری ساختمان از جمله عواملی هستند که در انتخاب مصالح نقش مهمی دارند.  C᠎on᠎tent was cre at᠎ed by behsaznama C ontent Gener ator Dem oversion .

راهکار ایجاد اضافی نمای ساختمان با انجام کمتر

از عناصر و المان های این سبک می توان به قوس های بزرگ همراه با نقش های برجسته، ستونهایی کوتاه تزئینی، سرستونها و کله گاویها، انواع کتیبه، ستون هایی با سطح مقطع دایره، قاب پنجره، گلویی ها اشاره کرد. و نباید نگران هزینه هایی که برای محکم سازی سنگ نما می کنید باشید. نمای کلاسیک اغلب با سنگ هایی که رنگ روشن دارند ساخته می شود. چرا که هم روش اجرای آن با وجود طناب بسیار سریع شده و هم قیمت تمام شده انجام پیچ رولپلاک نما بسیار اقتصادی و مناسب است. چرا باید از رنگ نمای ساختمان استفاده کنیم؟ نمای بایرامیکس علیرغم مزایایی که دارد مورد استقبال جامعه مهندسین و پیمانکاران ساختوساز قرار نگرفته است چرا که این نما با بافت فرهنگی و سلیقههای ایرانی همخوانی ندارد و جلوه و زیبایی خود را ظرف مدت کوتاهی از دست میدهد. او میگوید «شفافیت، همیشه در جایی اتفاق میافتد که در فضاها و محلهایی با دو یا چند سطح چند سطح چند معنایی قابل ربط باشند.» او کارهای لوکوربوزیه را تحلیل کرد و نشان داد که تا چه حد ارتباط بین سطوح عمودی و افقی تنوع دارد. این رنگ از دوام و طول عمر بالایی بالای برخوردار بوده و در برابر رطوبت مقاوم است. ​Po᠎st was cre​ated by behsaznama Con te nt G en er​at or DEMO!

هم چنین اجرای نمای آجری باید در شرایط خاص (دما و رطوبت مناسب) انجام شود و یا در نماهای سنگی میتوان از انواع سنگ های قیچی، مرمریت، تراورتن استفاده نمود. برای رنگ آمیزی نمای بیرونی و یا داخلی ساختمان با استفاده از بهترین رنگ نما باید ابتدا با یک گروه نقاشی با تجربه در این باره مشورت کرد. از ویژگی های بارز نمای اسلامی می توان به کاربرد قوس، کتیبه، ستون و طراحی های اسلیمی مصالح اشاره کرد. با وجود اینکه مدت ها است از سنگ ، شیشه یا آجر برای نمای ساختمان ها استفاده می شود، اما نباید معایب اجرای هر یک از این مصالح را فراموش کرد. سنگ قبل از اینکه در ساختمان به کار برده شود، در کارخانه ها به مرحله فرآوری می رسد. با استفاده از سنگ ساختمانی می توان علاوه بر اینکه دوام بالایی به ساختمان داد، بحث های عایق بند حرارتی و صوتی را نیز بهبود بخشید.عموما سنگ تراورتن برای نمای بیرونی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد که علاوه بر چسبندگی بالا نوع رنگی فوق العاده زیبایی دارد. درسیستم نمای خشک ابتدا یک عایق حرارتی به طور مستقل با اتصال مکانیکی یا چسب به بدنه ساختمان محکم میشود سپس چهارچوب یا اسکلت نگهدارنده که از جنس چوب، فولاد یا آلومینیوم میباشد، به ساختمان متصل شده تا نمای خشک با رعایت فاصله از عایق حرارتی بر روی چهارچوب نگهدارنده قرار گیرد.

خب این باید شمارهی یک میبود.

محدودههای افقی ساختمان عبارتند از نقطه اتصال به آسمان (محدوده پایانی ساختمان) نقطه اتصال به زمین (محل نشستن ساختمان بر زمین) و پوشش ساختمان مثل بام و شیروانی. در این قسمت ویلاهایی انتخاب شده اند که بر روی محل پارکینگ خانه ویلایی یا پارکینگ خودروها بصورت ویژه کار شده است. بنابراین رنگ نمای ساختمان پوششی مناسب و مقاوم به خصوص برای سطوح ساختمانی است که مدام در معرض نور، باد، باران و دیگر جریانات آب و هوایی هستند. از آن جایی که نمای ساختمان در معرض انواع آلودگی ها قرار دارد، باید از رنگی استفاده شود که قابلیت تمیز کردن بالایی داشته باشد به همین دلیل رنگ نمای وینیل یکی از بهترین هاست. بنابراین مقایسه انواع نمای ساختمانی و مقایسه قیمت انواع نمای ساختمانی در برپایی و اجرای یک ساختمان نشان دهنده مهم بودن آن است. خب این باید شمارهی یک میبود. این نوع نما، از قوانین معماری مدرن مجموعه ها تبعیت می کند. یک طراحی ویلا مدرن به طور کلی معماری خلاقانه و خیره کننده ای را به وجود می آورد. در تصویر بالا هم می بینید که شمای کلی نمای ساختمان ما را یاد طراحی نما به سبک کلاسیک می اندازد اما ریزه کاری ها و شلوغی متریال تزئینی (که در سبک کلاسیک داشتیم) دیده نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید