3 درخشان راه‌ها به استفاده از هزینه اجرای نمای خشک

با پیشرفت تکنولوژی در صنعت ساختمان سازی ما باید سعی کنیم که بتوانیم از زمان حداکثر استفاده را بکنیم.استفاده از نما خشک این فرصت را در اختیار ما قرار می دهد که تا ۵۰ درصد در زمان صرفه حویی کنیم. در سیستم نمای خشک مشهود بستهایی برای نگهداری استفاده میشود که قابل مشاهده هستند. مورد اول عایق حرارتی است که یکی از اجزای اصلی سیستم نمای خشک محسوب میشود که به زیر کار وصل میشود. هزینه اجرای نمای خشک ساختمان چقدر است؟ با بررسی های اجرایی و مشخص شدن مشکلات موجود در این نوع روش اجرا، مهندسان توانستند تجهیزات متنوعی را برای نصب سنگ و سرامیک برروی نما پیدا کنند و این تجهیزات را به شکل امروزی درآورند.جهت اجرای نماهای خشک چهار مرحله اجرای اصلی وجود دارد که شامل اجرای عایق حرارتی، چهارچوب نگهدارنده یا شاسی کشی زیرکار، زیرسازی متناسب با نوع مصالح نازک کاری و در نهایت اجرای مصالح نما با اتصالات مناسب است. برای نصب سرامیک خشک روشهای متعددی وجود دارد. ᠎Po​st was c re᠎at​ed ​by G SA  Content Gen​erat or D​emov ersion!

10 تجربی و ذهن-خم کردن اجرای نما روش‌ها که در کتاب‌های درسی {نخواهید داشت}

یکی دیگر از مزیت های بسیار مهم نمای سرامیک خشک مقاومت شیمیایی بالا است. این کلیپس کاملا تایل سرامیک پرسلانی را از پایین و بالا سر جای خود نگه میدارد. جهت زیرسازی نماهای چوبی روی سطوح صافی که سفت کاری آن آجر، بلوک و یا مصالح مشابه باشد، می توان با اندود کردن توسط ملات ماسه و سیمان به صورت کاملا تراز و شاقول، به ضخامت حداقل 5 سانتی متر زیرسازی کاملاً مناسبی برای نصب چوب ایجاد کرد. قبل از اجرای نمای سرامیک خشک، متریال نما با ملات یا چسب سیمانی به سازه اصلی ساختمان فیکس می شد، در این روش نصب امکان استفاده از عایق کاری برای سازنده وجود نداشته و همچنین در ارتفاعات زیاد بار باد وارد شده به سازه باعث کاهش استحکام متریال نما و در نهایت باعث سقوط آن می شود که در این صورت خطرات جبران ناپذیری دارد. این سیستم یک سیستم نمای تهویه شونده است که شامل پروفیلهای افقی میباشد که توسط شبکه ای از ریلهای عمودی سر جای خود محکم نگه داشته میشوند.مزایای اجرای نمای خشک چیست؟

اجرای نمای خشک از چهار لایه تشکیل شده است. اجرای نمای ویژه ساختمان و انواع پارتیشن اداری از جمله فعالیت های آرمن می باشد. بیشتر ساختمانها نمای سرامیک دارند که البته معایب نمای سرامیک کم نیست. برای مثال سرامیک های پرسلانی، جذب آب بسیار پایینی و حداکثر تا 0.5 درصد دارند که به همین دلیل هم چسبندگی ملات ماسه سیمان به این نوع از مصالح در حد صفر است. میتوان برای اجرای نمای آجری استفاده کرد که هر کدام مزایای خودشان را به همراه دارند. این در حالی است که تصور و تعریف عامیانه از نماهای خشک، تنها اجرای نماهای سنگی و سرامیکی بدون استفاده از ملات است. از این ماده میتوان جهت واترپروف کردن انواع نماهای چوبی، آجری و سنگی استفاده نمود تا با جلوگیری از ایجاد هرگونه خوردگی، کپک، شوره و … تمیز بودن پرده ها هم موجی از آرامش را در خانه به راه می اندازد، هم از مواردی مثل حساسیت جلوگیری می کند.

ضمن اینکه تمیز نگه داشتن آن نشان دهنده سلیقه دارنده هر خانه ای است. ضمن اینکه در این مرحله هم باید مطابق برچسب یا راهنمای شستشوی پرده عمل کرد. از ابتدای پیدایش نماهای ساختمانی سنگین، مسائل مربوط سازه و ظاهر ( نما ) ساختمان را در کنار یکدیگر و به موازات هم حل می کردند. و مورد آخر هم مصالح نمای خشک است که شامل سنگ، کامپوزیت، کاشی و آجر سفالی میباشد. اگر می خواهید که طول عمر مفید پرده زیاد و جلوی پوسیدگی آن گرفته شود، حتماً آن را خشک کنید. در روش ملات سیمان کثیف کاری روی مصالح زیاد بوده و باید ملات ریخته شده را با ابزاری مثل تیغه شیشه ای یا برس پلاستیکی جمع کرد. سپس اسکلت نگهدارنده که از جنس چوب فولاد و یا آلومینیوم است را روی ساختمان نصب میکنند. مورد بعدی چهار چوب نگهدارنده است که برای این امر از چوب، فولاد ویا آلومینیوم استفاده میکنند و به علت طراحی که دارد مقاومت بالایی در برابر باد و باران دارد. همچنین فشار مکانیکی و تحمل بار چهار چوب را میسنجند و از چهار چوبی استفاده میکنند که در برابر طوفان، باد و زلزله مقاومت میکند. در سازه نمای خشک از چهار چوب و اتصالاتی استفاده میشود که در برابر تمام عوامل محیطی بسیار مقاومت میکند.

کرتین وال 15 دقیقه یک روز برای رشد کسب و کار شما

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد نمای خشک مدرن لطفا از سایت ما دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید