3 دروغ نمای خشکs بگو

2. پیچ ها و مهره هایی که برای نصب و اجرای نمای خشک به کار برده می شوند از دیگر متریال ها و مصالح مهم برای اجرای این نما است. نمای نانو یک پوشش کاملا نامرئی است که به حفظ سطوح مختلف از جمله نمای ساختمان کمک میکند. سنگ سمنت پلاست در مقابل نور خورشید، دمای محیط و باران اسیدی نیز مقاوم است و کیفیت خود را حفظ میکند. یعنی زمانی که ساختمان هنوز نوساز است، به منظور جلوگیری از نفوذ رطوبت به درون سازه و عدم تغییر کیفیت نما، سطوح خارجی را در برابر رطوبت عایق میکنیم. وجود قابلیت عایق بندی سرامیک نما آن را مناسب شهر های شمالی کشور که بارندگی زیادی دارند می نماید. رنگ بندی و استفاده از رنگ گیاهی نیز یکی دیگر از موارد تاثیر گذار در لاکچری نمودن یک نما می باش به عنوان مثال معمولا رنگ های سفید، خاکستری و طیف تیره مشابه آن به دلیل سنگینی و ابهتی که به نما می بخشند می توانند باعث لاکچری شدن نما شوند. آگهی نما یا تابلوهای تبلیغاتی، ابزاری برای معرفی کالا و خدمات یا گرامیداشت روز و ایامی خاص، بیلبوردهایی با هزینههای چند صد هزار تومانی یا چند ده میلیونی که سطح شهر را گرفتهاند و از میدانهای اصلی تا حاشیه خیابانها و پلهای عابر پیاده خودنمایی میکنند، اما گاهی چنان قاف میدهند که بهجای تبلیغ، ضد تبلیغ میشوند؛ خیلی از این موارد هم به موضوع زنان مربوط میشود، از اینکه جای زن کجاست و کدام زن میتواند به معنای مادر نزدیک باشد، هرکدام تا حالا سوژهی این بیلبوردها شدهاند، طوریکه گاهی مخاطب گمان میکند نقش و نمایش این تابلوهای صرفاً فقط یک اشتباه سهوی نیست.

نحوه اجرای نمای خشک ساختمان

 This a᠎rticle h as ​been c᠎reat᠎ed wi​th t he help  of ​behsaznama Content Ge᠎ne ra​tor ​DE MO!

به عنوان مثال در بعضی موارد استفاده از طرح های کلاسیک باعث لاکچری شدن نمای شده که نمونه آن را می توان نمای رومی دانست. در طراحی و ساخت یک نمای لاکچری پارامتر های مختلفی در نظر گرفته می شود. در طراحی نیز طرح های مدرن با ساختار های فضایی خاص که نشان دهنده وجود تفکر در پشت طراحی باشد نشان دهنده نمای لاکچری است. با توجه به کاهش قابل توجه وزن به ازای هر متر مربع از سطح نمای اجرا شده نسبت به روش ملاتی , مقاومت ساختمان افزایش می یابد و و تاثیر بسیار زیادی بر ایمنی و پایداری نما در زمان زلزله و مهار فروریزی نما در لحظه ی زلزله خواهد داشت. در اجرای نمای سنگی خشک ، ابتدا زیرسازی و شاسی کشی نما متناسب با وزن نما طراحی می شود. به دلیل تنوع بسیار زیاد متریال هایی که می توانند فینیشینگ خارجی ساختمان و نمای بنا را فرم دهند بیشترین گروه های متریالی و سیستمی که می توانند معرف و نماینده سایرین باشند از نظر تفاوت های ساختاری موجود در رفتار مابین سیستم های صنعتی و سنتی مورد آنالیز قرار گرفته اند.

ابعاد تایل ها عموما در طبقات بالا تر از طبقه اول در این سیستم 30 در 30 سانتی متر است . اولین نمونه های دیوار با تکنیک های مشهور یونان باستان با بیش از یک متر ضخامت از قرن هفتم قبل از میلاد ساخته می شدند و با تنظیم دقیق دهانه دو ستون، بدون استفاده از ملات که به طور کامل با نمای خارجی منطبق می شدند که در نتیجه بخش داخلی دیوار که خلل و فرج کمی داشت با سنگدانه و ملات آهکی پر می شد. امروزه سرامیک نمای خشک جز بهترین و محبوبترین نماها محسوب می شود، هم به دلیل زیبایی و یکدست بودن آن و هم به دلیل مقرون به صرفه بودن در مبحث انرژی. مراسم رونمایی از اپلیکیشن «همدم»، تیر سال گذشته با حضور محمدباقر قالیاف، رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد، این اپلیکیشن یک پلتفرم رسمی همسریابی زیر نظر موسسه تبیان است و بعد از رونمایی توسط رئیس مجلس اقدام به تبلیغاتهای شهری کرد، تبلیغاتهایی که چندان به نظر مخاطبان خوش نیامد و آن را سوژه فضای مجازی کردند، بسیاری از کاربران فضای مجازی نوشتند اگر این پلتفرم برای همسریابی است چرا در تبلیغ آن فقط از زنان استفاده شده است.

در روزهای گذشته عکسی از یک تابلوی تبلیغاتی دست به دست میشود که حالا جنجالی شده است، آنطورکه بهنظر میرسد این بیلبورد در معابر شهری کرمان نصب شده و زنی با پیشبند آشپزخانه و ملاقه بهدست را نشان میدهد که به قلب خود اشاره میکند، جایی که در آن سنجاق سینهای به نقش ایران نصب شده و احتمالاً تهیهکنندگان آن قصد داشتند بگویند جای ایران در قلب است، برای همین زیر این تصویر نوشته شده «جات اینجاست» اما از آنجایی که تصویر دارد یک زن در موقعیت آشپزی را نشان میدهد، جمله «جات اینجاست» معنایی شبیه به «جای زن در آشپزخانه است.» دارد؛ برداشتی که اکثر کاربران شبکههای اجتماعی به آن نزدیک هستند و معتقدند معنا و مفهوم این بیلبورد خواسته یا ناخواسته جای زن را صرفاً در آشپزخانه میداند. با نصب نماهای خشک بر روی ساختمان ، ساختمان دو پوسته خواهد شد که در محفظه خالی بین نما و ساختمان می توان روی سازه عایقی برای محافظت از ساختمان در برابر شرایط جوی ، آلودگی های صوتی و سایر مزاحمت هایی که ساکنین با آن درگیر هستند ، اقداماتی را انجام داد زیرا محفظه ی هوا بین دیوار سازه و نما ، از ورود هوای خارجی به داخل ساختمان و بالعکس جلوگیری می کند ، همچنین شکل جریان هوای داخل این محفظه نیز با توجه به شرایط اقلیمی متفاوت ، بسته به نیاز آن منطقه قابل تغییر خواهد بود .

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از کرتین وال دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید