3 غیر قابل تصور نمای ساختمان مثالها

مشاوران و طراحان ما در شرکت بناباما، همواره آماده هستند تا به شما عزیزان یاری برسانند تا یک نمای منحصر به فرد، با شکوه و جذاب برای ساختمان خود خلق کنید. اگر برای شما هم جالب است که بدانید چرا رنگ نما تا این حد طرفدار پیدا کرده است و مزیت های آن چیست، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. در این روش مقاطعی V شکل آلومینیومی یا هوک، که نقش اتصال دهنده سرامیک به ریل های آلومینیومی را دارد روی ریل ها قرار می گیرند. در روش نصب خشک باید سنگی که برای نمای ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد، ضخیم باشد، چرا که در این روش، نیاز به سوراخ کردن سنگ است و چنانکه سنگ از ضخامت مناسبی برخوردار نباشد ترک خواهد خورد. ساختمان زاویهدار با طراحی نمای مدرن رنگارنگ سبز و آبی قطعا که در منطقه خود برجسته می باشد. که یکی از زیباترین و مدرن ترین نمای ساختمانی را در این بخش که توسط آقای حمید رضا مظفری (مهندس معمار و طراح) طراحی شده است را مشاهده میکنید. همانطور که می دانید یکی از مصالح پر کاربرد در اجرای نمای ساختمان ها سرامیک می باشد.

دتایل نمای خشک سنگ

Content h as  been gen er at᠎ed by behsaznama Content Gen​erator  DEMO!

نوع روکش چوبی مورد استفاده نیز می تواند نقش مهمی در شکل دادن به نمای یک ساختمان داشته باشد. برای نماهای سنگی از انواع سنگهای پلاک با رنگهای مختلف و اندازه های مختلف استفاده می نمایند مانند سنگ تراورتن، مرمر و یا انواع سنگهای قیچی که دارای سطح ناصافی بوده و در محلهایی که از لحاظ معماری احتیاج به قدری خشونت در سطح نما میباشد مورد استفاده قرار میگیرد. قسمتی از آن به صورت سنگ خام برای صادرات مورد توجه می باشد و قسمت دیگر آن برای استفاده داخلی در کارخانه های مختلف برش می خورند و فرآوری می شوند. اما از سوي دیگر و مهمتر از آن، نماي هر ساختمان بسته به شرایط حیطی از جمله آب و هوا و بارهاي مختلف وارد بر آن از جمله باد، طوفان، زلزله، سیل و ضربه شرایط ویژهاي را تجربه کرده و لازم است در برابر این شرایط پایدار بماند. عایق حرارتی یکی از اجزا سیستم نمای خشک می­ باشد که به صورت مستقل و با اتصال مکانیکی توسط چسب به زیر کار (دیوار اصلی ساختمان) متصل می­شود. در این روش از اجرای نمای سرامیک خشک ، ابتدا شاسی کشی فلزی زیر نمای ساختمان که شامل پروفیل ها و قوطی های فلزی است با رنگ ضدزنگ یا رنگ اپوکسی پوشش داده می شود.

سنگ به دو صورت تر (با ملات) و خشک (بدون ملات) در نمای ساختمان نصب میگردد. پیچ و بست با زاویهای مطابق با سوراخ ایجاد شده در سنگ نما بر روی دیوار قرار گرفته و به سنگ بسته میشود، به گونهای که حداقل 2 میلیمتر فضای خالی بین سنگهای نصب شده و دیوار وجود داشته باشد و به همینگونه کل دیوار پوشانده میشود. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، سرامیک پرسلانی نما ، با فرمول جدید تولید شده است که به دلیل استحکام و مقاومت آن به عنوان مصالحی نو در نماسازی مورد توجه قرار گرفته است. سرامیک پرسلانی مجوف با نام تجاری تراکوتا عرضه می گردد. در این روش که توسط شرکتی ترکیه ای با همین نام ابداع شده است اتصالات از روی کار مشاهده نمی شود. اما ملک آپارتمان دارای بخشی به نام حریم خصوصی، بخشی به نام مشترک و بخشی به نام مشاعات آپارتمان است . نصب نما به روش خشک،روشی کاملاً مطمئن و رایج است. اگر دیوار تازه ساخته شده باشد، باید مطمئن شد که دیوار خشک شده و سطح آن سخت میباشد تا پین محکم در حفرۀ ایجاد شده بر روی دیوار بایستد و احتمال درآمدن پین وجود نداشته باشد.

در مرحله بعد سپس کلیپس هایی نمایان، از جنس استنلس استیل بر روی ریل های آلومینیومی سوار می شود که کلیپس ها قابلیت رنگ آمیزی به وسیله رنگ الکترواستاتیک دارند تا با رنگ پانل ها یکی شوند. مرحلۀ دوم آمادهسازی سطح دیواری که نما بر روی آن اجرا میشود. تمام سطح سطح دیوار باید تمیز شود و خاک و گچی بر روی آن وجود نداشته باشد.. در سال 1393 و به تاریخ 1393/07/24 بخشنامه ای از سوی شهرداری تهران صادر گردید با موضوع دستورالعمل کمیته نمای مناطق و همچنین دستور العمل دیگری در تاریخ 1394/04/25 با موضوع تدوین ظوابط عمومی طراحی نمای ساختمان ها به منظور ارتقا سطح کیفی منظر شهری ابلاغ گردید و از تیرماه سال 1394 لازم الاجرا قلمداد شد. در این روش ملات و سیمان به کار برده نمیشود بلکه سنگ با استفاده از پیچ و مهره فلزی بر روی دیوار نمای ساختمان نصب میگردد. مرحلۀ نهایی و اصلی نصب سنگ است.

قیمت سنگ نمای خشک

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد ادامه مطلب لطفا از سایت ما دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید