3 نکته برای اختراع مجدد نمای خشک و برنده شدن

ظاهر خاص، زیبا و برجسته این سنگ نما استفاده از آن را در نماهای ساختمان های ویلایی رایج ساخته است. این ساختمان که در منطقه سعادت آباد تهران قرار دارد، از کرتین وال آلومینیومی برای نماکاری استفاده کرده است. مهندسان توانستهاند سبک نماکاری خشک را ارتقاء بخشند و آن را کاربردیتر کنند. این ارتقاء در دانش باعث میشود تا نمای خشک، مزایایی نسبت به سایر سبکها داشته باشد که به چند مورد آنها اشاره میکنیم. ابتدا به بعضی از مصالح اصلی اشاره میکنیم که این پروژهها از آنها استفاده کردهاند. لازم است بدانید سنگ های نما با بهترین سرت رنگی هم در هنگام نصب به طور یکنواخت در نمی آیند و باز هم بازی رنگ در آنها دیده می شود. این سیستم در صنعت ساختمان، به طور گسترده جهت پوشش نما، دیوار های داخلی و خارجی و حتی سطوح بام (در معرض باران) استفاده می شود. به طور مثال در نماهای چوبی برای زیرسازی نمای ساختمان از دو روش فلزی و سیمانی استفاده می شود که در روش فلزی پروفیل های قوطی با فاصله نیم متری عمود بر هم نصب می شوند. لباسها پس از تماس با گرد و غبار باید کاملاً شسته شوند تا سایر لباسها مستقیماً در معرض قرار نگیرند.

شرکت طراح و مجری نمای خشک

ساختمان بورس تهران یکی از پروژههای نمای خشکی است که قصد داریم آن را معرفی کنیم. محفظه ای خالی ، محفظه خالی نیز همچون عایقی برای محافظت از بنا در برابر شرایط جوی آلودگی های صوتی و غیر عمل می کند تهویه جریان هوای داخل این محوطه ها با توجه به محل قرارگیری ساختمان ، شرایط اقلیمی و نیاز آن منطقه قابل تغییر میباشد به عنوان مثال در شرایط اقلیمی گرم و مرطوب هوای داخل این فضا قابل تهویه می باشد اما در قلیم سرد و خشک طراحی به گونهای انجام میشود که هوا داخل فضای خالی محبوس شود تا برای بنا عایق بهتری باشد . 5. نمای خشک مورد استفاده بنا به نوع اتصال با بدنه ساختمان استحکام مییابد. گرد و غبار حاصل از پشم سنگ می تواند پوست و چشم را در صورت تماس مستقیم و طولانی مدت با آن تحریک کند. این مواد طبیعی به سازنده سرامیک این امکان را میدهد که طرحهای کاملاً طبیعی مانند سنگهای طبیعی و آهکی تولید کند.

این است وجه افراطی نمای خشک نه اغلب دیده می‌شود، اما این است چرا لازم است

اما خواست کارفرمای پروژه استفاده از حداکثر نور طبیعی و نمای شفاف و طرحی مدرن بود. استفاده از این روش نصب در کنار سرامیک های پرسلانی از مصرف بیرویه سنگ و معادن طبیعی سنگ جلوگیری کرده و در صورت نیاز به جابجایی با حفظ شرایط مهندسی و اجرایی می توان این پوسته را از نمای یک ساختمان جمع آوری کرده و به نمای ساختمان دیگر انتقال داد. با گذشت زمان، انسانها روشهای خود را نیز پیشرفتهتر کردند. به همین منظور، سالهای زیادی را صرف آزمون و خطا خواهند کرد تا بالاخره به یک جایگاه حرفهای و درست دست پیدا کنند. در کنار تاثیرات پشم سنگ بر بدن، خود پشم سنگ پس از مدتی کیفیت خود را از دست میدهد و درصورتی که محصول به درستی انتخاب نشود به مرور زمان ریزش پیدا میکند. استفاده از نمای خشک میتواند وزن و حجم فوندانسیون ساختمان را با تقریب خوبی کاهش دهد. یکی از این روش ها، استفاده از بست و پین هست که بیشتر برای سنگ های مقاوم و با ضخامت بالای 2 سانتی متر مناسب هست. این سرامیک ها بیشتر خاصیت های سرامیک خشک پرسلانی که همان جذب آب کم می باشد را دارا هستند. نمای سرامیک خشک به عنوان نسل جدید نمای ساختمان میتواند تمام نیازها و توقعاتی که از یک نمای بهینه میرود را برآورده کند.

7 قوی علل برای اجتناب نمای خشک مدرن

بنابراین بندکشی به گونه ای که رطوبت را خارج می کند مدت زمان اجرای آجر بسیار مختلف است یکی از ابعاد ۱۰۰ در مدت زمان اثر زیادی دارد ارتفاع ساختمان شرایط آب و هوایی تعداد کار و استادان کار هرچقدر استادکار ماهر تر باشد قطعاً مدت زمان کمتری زمان می برد. با توجه به تجربه بالایی که مهندسان و معماران در استفاده از نمای خشک دارند، کیفیت کار به صورت خودکار بالا میرود. سرامیک خشک گروهی از مواد جدید است که با توجه به کاربرد ، ارزش افزوده و پیچیدگی فناوری ، تقسیمات متفاوتی سرامیک نمای خشک دارند. چرا با وجود قیمت بالای سنگ نسبت به سرامیک، تعداد افراد بیشتری سنگ را به سرامیک ترجیح می دهند؟ علاوه بر این باید بتواند استحکام و کارایی بیشتری نیز داشته باشد. چنانچه این مواجه طولانی تر شود پشم سنگی که استنشاق شده در دستگاه تنفس باقی میماند و پس از انتقال به حلق وبلعیده شدن بافت های معده را نیز تحت تاثیر قرار میدهد. اثرات حاد رییوی و تنفسی در صورت مواجهه طولانی با پشم سنگ اتفاق می افتد. به دلیل وجود چنین تجربه با ارزشی در استفاده از نمای خشک، کیفیت کار روز به روز در حال افزایش است. This was gen​er at ed  by behsaznama C on​te​nt Gener at᠎or Demoversion .

دیدگاهتان را بنویسید