3 کوتاه قصه‌ها شما نمودید آشنایی با سیمانکاری نمای ساختمان

استفاده از نماهای شیشه ای علاوه بر زیبائی امکان استفاده از حداکثر روشنایی روز را فراهم می نماید. برای پوشش دهی دیوارهای بیرونی از سیمان استفاده می کنند. این نوع نماکاری بر روی تمامی دیوارها از جمله دیوارهای چوبی، سنگی, پلاستیکی, سرامیکی, سیمانی و… علاوه بر زیبا بودن، نمای خارجی در بهرهوری از انرژی و ربط دادن طراحی بیرونی به طراحی داخلی نقش بزرگی بازی میکند. از آنجایی که تنوع بسیار زیادی در متریال نمای ساختمانی وجود دارد، مقایسه انواع نمای ساختمانی و مقایسه قیمت انواع نمای ساختمانی به ما در انتخاب بهترین مصالح نما کمک شایانی می کند. حتی اگر از پنجره به طور گسترده استفاده شود نیز طراح سعی دارد تا از پنجره های دوجداره و پیشرفته برای ساختمان استفاده نماید تا از هدر رفتن انرژی و سرد شدن داخل ساختمان جلوگیری کند . ولی درسیستم اجرای نمای خشک به دلیل عدم استفاده از ملات، درقسمتهای مرتفع ساختمان بسیار سریعتر و آسانتر از سایر نماها مانند نمای آجر میباشد. مصالح نمای رومی و به خصوص سنگهای طبیعی مانند تراورتن که در ساختار آن به کار میروند، یکی از اصلیترین دلایل علاقه معماران و طراحان به این سبک به شمار می روند. این ترکیب به صورت ملات بوده و بعد از خشک شدن نمایی مانند سنگ تزئینی به خود میگیرد.

سیمانکاری نمای ساختمان

به همین دلیل از ابتدا باید مورد بررسی قرار گرفته و بعد از مشخص شدن مقدار حدودی آن به برنامه ریزی برای صرف آن در طراحی و خرید متریال ها و تجهیزات لازم پرداخته شود . طراحی نمای خارجی ساختمان به منزله طراحی یک سازه است که در چند بعد باید دیده شود و معرف کل ساختمان خواهد بود. یک شهر یا منطقه ای در یک شهر ممکن است که دارای یک بافت ارزشمند تاریخی معماری باشد و یا نزدیک ساختمان های مهم باشند و اغلب در این شهرها و مناطق نمی توان به هر شکل و شمایلی ساختمان ساخت و نما طراحی نمود . از معایب نماهای شیشه ای می توان افزایش بیش از حد دمای داخلی ساختمان در فصول گرم و معتدل سال، احساس عدم آسایش حرارتی در فصول سرد سال و مصرف زیاد انرژی و آلودگی هوا را بیان کرد. استفاده از این مصالح در نما علاوه بر ایجاد تنوع و زیبایی، جلوه بصری زیبایی نیز در آن پدید میآورد.

می توان گفت اولین نظرات و قضاوت های افراد از ساختمان به واسطه ی همین مشاهده ی نما شکل می گیرد و اگر نما قدیمی و بی کیفیت باشد افراد تصور می کنند داخل ساختمان نیز اینگونه است و اگر نما حرفه ای و با توجه به ترندهای روز باشد نیز افراد تصور می کنند داخل آن نیز به همین شکل می باشد و تمایل به دیدن داخل آن و یا استفاده از ساختمان پیدا می کنند . برای داشتن نمایی اینچنین باید از تیمی با تجربه و حرفه ای نیز کمک گرفت . عایق صوت و حرارت: ساندویچ پانل از جهت عایق بودن به دلیل دارا بودن استانداردهای روز جهان و کاربردهای متنوع ای برخوردار بوده و می توان این محصول را مطابق با مقررات ملی مبحث نوزدهم ساختمانی ایران به شمار آورد. اگر مقررات ملی ساختمان به درستی رعایت نشود و بر اثر آن جرمی انجام شود در نتیجه مقصر آن اگر مالک ساختمان باشد مورد تنبیه انظباطی و از جنبه ی کیفری مورد تعقیب قرار می گیرد. کامپوزیت یکی از متریال های به روز در طراحی نما می باشد که اغلب برای ساختمان های ویلایی و یا تجاری مورد استفاده قرار می گیرد . همچنین استفاده از شیشه های ۲ یا ۳ جداره یک لایه عایق صوتی و حرارتی بسیار مناسب را ایجاد میکند.

آیا می خواهید درباره نمای ساختمان بیشتر بدانید؟

نمای آجری علاوه بر زیبایی و جذابیت بی نظیر خویش، به عنوان یک عایق حرارتی قدرتمند عمل کرده و از اتلاف انرژی ساختمان جلوگیری میکند. نمای های آجرعلاوه بر زیبایی، تنوع و ثبات رنگ، به دلیل ضریب انتقال حرارت پایین آجر، نقش یک عایق حرارتی و برودتی را برای ساختمان ایفا می کنند. سرامیکها از نظر طرح و رنگ، بسیار متنوع هستند، بنابراین میتوان توسط آنها شکوه و جذابیت فراوانی برای ساختمان به وجود آورد. نمای ساختمان در اجرا بایستی دارای انعطاف پذیری باشد، یعنی دارای مصالحی باشد که بتوان آنها را در نماهای با اشکال هندسی متنوع بکار برد. نما، اولین جز در ارتباط با مخاطب است که باید از تمامی جهات زیبایی شناختی مورد بررسی قرار گیرد. نکته مهمی که در طراحی نمای ساختمان باید مورد توجه طراح باشد این است که نمای خارجی باید تناسب خاص و عمیقی با نمای داخلی و حال و هوای دکوراسیون داخلی داشته باشد. Article was gen᠎erated  with the ​he lp ᠎of behsaznama C​ontent G enerat᠎or D᠎emov er si​on .

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد مجموعه ها لطفا از سایت ما دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید