4 غیرقابل تصور متریال نمای خشک مثالها

لامل هاي افقي ترنسم و لامل هاي عمودي موليون نام دارند . در نماي کرتين وال ،لامل ها در دو بخش افقي و عمودي ارائه ميشوند . لازم به ذکر است که در اجراي سيستم هاي نماي کرتين وال ، به طور معمول ترنسم (لامل افقي ) در سايز طولي کوچکتري نسبت به موليون (لامل عمودي ) ارائه ميشود اما مي بايستي که عرض لامل ها با يکديگر برابر باشند . پیش از اینکه انواع سبک نمای ساختمان را بیان کنیم، لازم است تا تعریفی کوتاه از آن و همچنین شاخصه های اصلی انواع سبک ها را بشناسیم. در طراحی برخی شرکت های تولید کننده پروفیل های آلومینیومی امکان تبدیل هر یک از مدول ها به بازشوی مخفی تنها با اضافه کردن یراق آلات لازم امکان پذیر بوده .نیازی به تولید مجدد این بازشو ها نیست.وجود لاستيکهاي هوا بندي و آب بندي در اطراف فريم و شيشه باعث گرديده سطح نما کاملا ايزوله(آب بندي و هوا بندي) گردد . یکی از بخش های نما را به عنوان نقطه شاخص آن در نظر بگیرید و طراحی متفاوتی برای آن انجام دهید تا بخش مورد نظر در مرکز توجه قرار گیرد. Da ta w as c reat ed by behsaznama Conte nt Generat᠎or Demov᠎ersion !

نمای ساختمان سنگ

وزن: نمای ساندویچ پانل به دلیل استفاده از فلزات سبکی مانند آلومینیوم، روی و آلیاژی از فلز گالوانیزه تا حدود زیادی سبک بوده و از این بابت بار مرده ساختمان را به مقدار شایان ذکری کاهش می دهد . میزان اتلاف انرژی از طریق درزهای ساختمانی در کشور ما بسیار بالا است و با استفاده از روشهای آببندی میتوان تا حد زیادی در مصرف انرژی و هزینههای مربوط به آن صرفهجویی کرد. پاسخ به این سوال تا حد زیادی به سلیقه ی افراد بستگی دارد. نمای کامپوزیت این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است چرا که تنوع بالایی را به خود اختصاص داده و دارای مقاومت بالا و وزن سبکی می باشد و همچنین قابل شستشو است بنابراین از بابت تمیز کاری نما هیچ گونه نگرانی نخواهید داشت. ۹- نصب کاور نمای کرتین وال که میتواند تنوع بسیار بالایی از پروفیل های کاور نمای کرتین وال باشد.حتی می توان از لوور های آلومینیومی نما نیز استفاده گردد که نمای بسیار متفاوت و شکیلی را به ساختمان میدهد . این نوع نما از مقاومت بالایی برخوردار است که مجریان نما آن را به عنوان متریالی با کمترین میزان جذب آب اجرا می کنند. Th᠎is a​rticle was wri​tten by behsaznama C on᠎tent G᠎enerat or Dem​oversion.

انواع نمای خشک

سرامیک خشک یکی از جدیدترین متریال ساختمانی است که آن را به روش خشک بر روی نما نصب می کنند. 7. در اجرای نمای آجری به روش خشک، چیدن و مجددا برچیدن آجرها تا رسیدن به حالت مورد نظر بدون تخریب نما به سادگی امکانپذیر است. این موضوع باعث شده تا معماران و سازندگان بناهای تاریخی و مدرن بسیاری در سراسر دنیا از این متریال به عنوان پوشش نما بهره گیرند. اجرای نمای سرامیک خشک و یا سرامیک خشک پرسلانی همانند سایر نماهای مدرن دارای روش ها و دیتیل های مختلفی است که در این مطلب به اختصار به آن می پردازیم. حتی اگر دکوراسیون داخلی ساختمان شیک و مدرن باشد ولی نمای بیرون جذابیت کافی را نداشته باشد، ممکن است مشتری از دیدن محیط داخلی ساختمان نیز منصرف شود. اجراي نما بدون داربست احتیاج به نیروی متخصص داشته و هزینه بالاتری نیز خواهد داشت. بارهای متعارف به طور مستقیم و در هر نقطه ای به صفحات شاقول قابل انتقال می باشند، برای نصب بارهای سنگین باید پیش بینی های مربوط به سازه های پشتیبان و توزیع آن بین اتصالات شاقول صورت پذیرند. ۴- نصب پروفیل های افقی Transom اگر به صورت کشویی باشد ، نیاز به برش هایی در دو کله آن است که بتواند به صورت کشویی نصب گردد .

۳- نصب اتصالات جهت اتصال پروفیل های افقی یا همان Transom ها به پروفیل های عمودی mullion نمای کرتین وال می باشد . این سیستم عموما به عنوان یکی از سیستم های سبک و مقرون به صرف شناخته شده.به لحاظ فنی ، اجرای آن در ساختمان های با ارتفاع بالا توصیه نمی شود و با توجه به نوع اتصال شیشه و میزان تحمل بار در این سیتم ابعاد مدول ها می بایست به صورت محدود و حدالامکان با ارتفاع کم در نظر گرفته می شود.در اين روش اسپيسر هاي شيشه اي به شکل u در امده تا مانند پازل روي وادارهاي آلومينيومي که روي لامل قرار دارند توسط لقمه هاي مخصوص فلزي glass holder فيکس شوند ، همچنين فواصل خالي بين شيشه ها توسط چسب هاي مخصوص سيليکوني پوشانده خواهد شد . پایگاه داده Revit حاوی اطلاعات در مورد پروژه از توسعه مفهومی تا ساخت و ساز است. در معماری اجزاء ساختمان، نما به عنوان یکی از آیتم های تأثیرگذار در منظر شهری شناخته می شود معماران و طراحان ساختمان به دلیل اهمیت قابل توجه موضوع نما در ساختمان ها از دیرباز به این موضوع توجه ویژه داشته اند و همواره در پروژه ها انتخاب مصالح نما از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است.  This ᠎da᠎ta was c re ated  wi᠎th behsaznama​ C on tent Ge᠎ne​rato​r  DEMO!

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد مجموعه ها بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید