5 قدرتمند نکات برای کمک به شما نمای ساختمان Better

طبق قانون و بر اساس عقل و منطق، سنگینی زیاد سنگ نما می تواند در حوادثی مانند طوفان و زلزله برای افراد بیرون ساختمان خطرناک باشد. زمانی که حرف از بهترین زمان برای شروع ساخت و ساز می شود اکثر افراد فصل تابستان را پیشنهاد می دهند این در حالی است که از دیدگاه علمی هیچ توجیهی برای این نظر داده نشده است و فقط به خاطر تجربیات سازندگان مطرح شده است . نمای آجر به دلیل سطح غیر صیقلی و ناصاف و همچنین رسوب گیری آن به دلیل جنس مواد تشکیل دهنده، ذرات معلق در هوا را بخود می گیرد و خیلی زود تغییر رنگی می دهد. نمای شیشه ای از تنوع رنگی خوبی برخوردار نیست و به همین دلیل قابل رقابت با دیگر نماهای نوین نمی باشد. نمای آجر بدلیل مواد اولیه سبکی که دارد وزن نسبتا کمی دارد، ولی در عین حال بار مرده زیادی را نسبت به مصالح نوین ایجاد می کند. ᠎This conte​nt was done ᠎by behsaznama Con᠎tent G en er᠎ator DEMO!

اجرای نمای سنگ به روش خشک

میتوانید عکس مدنظرتان را آپلود کنید یا از عکسهای متعدد نرم افزار استفاده کنید. و ربط خاصی به متریال استفاده شده ندارد . این سنگ از طرح خاصی برخوردار نمی باشد. فرقی نمیکند که از سیمان سفید استفاده کنید یا سیمان رنگی هر دو زیبایی خاصی به ساختمان میبخشند. سیمان سفید از نظر بافت، بسیار ظریفتر از سیمان معمولی است، بنابراین پوشش بیشتری نیز این مطلب میدهد. بنابراین بهتر است از روشهای آببندی نما جهت تمیز نگهداشتن ظاهر ساختمان به مدت طولانی، استفاده کرد. روشهای متعددی برای آبگریز کردن نمای ساختمان وجود دارد که میتوان از آنها به تناسب شرایط اقلیمی و متریال مورد استفاده، در ساختمانهای نوساز یا قدیمی استفاده کرد. سنگ گرانیت هیج گونه تاثیری در مهار آتش سوزی ندارد و در این مورد نمی توان به این محصول در نما تکیه کرد. با آببندی کردن نما میتوان از این اتفاق و حوادث ناشی از آن جلوگیری کرد. البته با در نظر گرفتن کیفیت و زیبایی، میتوان از قیمت بالای آن تا حدودی چشم پوشی نمود. میزان اتلاف انرژی از طریق درزهای ساختمانی در کشور ما بسیار بالا است و با استفاده از روشهای آببندی میتوان تا حد زیادی در مصرف انرژی و هزینههای مربوط به آن صرفهجویی کرد. در این گونه مصالح لزوما باید از روشهای آب بندی نمای ساختمان استفاده کرد.

با گذشت زمان نیز این نوع محافظت باید تمدید شود. هزینه این نوع نما به دلیل بالا بودن قیمت سنگ گرانیت و هزینه نصب آن زیاد است. سنگ گرانیت از تنوع نسبتا خوبی برخوردار است. مثلا رنگ تیره که شاید برخی تصور کنند بهترین انتخاب برای رنگ نمای ساختمان است در اصل انتخاب خوبی نیست. یکی از بهترین انواع فایبرسمنت ها، سمنت برد کلسیم سیلیکاتی با وزن سبک تر است که قابلیت تحمل آتش تا 1100درجه سانتیگراد را دارد. جرم پذیری سنگ تراورتن بدلیل سطح متخلخل آن بسیار بالاست، به طوری که در مدت زمان کوتاهی بعد از نصب، رنگ و مرغوبیت خود را از دست داده و نما کاملا دستخوش تغییر رنگ می گردد. علیرغم اینکه در مقابل آتش سوزی شکل خود را از دست نمی دهد، ولی هیچ گونه تاثیری در اشتعال و یا مهار آتش ندارد. جرم حجمی سنگ بالاست و بار مرده زیادی را به ساختمان وارد می کند. سنگ ها بدلیل داشتن سطح متخلخل، جرم پذیر می باشند و ذرات معلق در هوا را به سطح خود گرفته و بعد از گذشت زمان کوتاهی کثیف شده و رنگ و طرح اولیه خود را از دست می دهند.

نمای سنگ گرانیت دارای استقامت و دوام بالایی می باشد.

اولین چیزی که چشم شما را متوجه خود می کند جلد یک کتاب است. به همین دلیل امروزه ساختمان سازها و کارفرمایان توجه زیادی را برای طراحی نما صرف می کنند و در تلاشند که به ارزش ساختمان خود با طراحی نمایی منحصر به فرد و با کیفیت بی افزایند . نمای آجری به دلیل نداشتن ضوابط عایق بودن به طور کامل صدا و حرارت را از خود عبور داده و از این حیث جزء مصالح سنتی با هدر دهی بالای انرژی می باشد. این نوع نما به دلیل عبور دادن صدا و حرارت عایق صوتی و عایق حرارتی مناسبی نبوده و به هدر رفتن انرژی نیز کمک می نماید. برای مثال آجر و سنگهای رسوبی همچون تراورتن با قدرت جذب آب بالایی که دارند، باعث میشوند نمکهای موجود در ملات پشت سنگ، به سطح نما بیایند و ظاهر زشتی در این قسمت ایجاد شود. سنگ گرانیت با توجه به معادن موجود در کشور و نیز ابزارآلات صیقل دادن آن دارای تنوع رنگ نسبتا بالایی می باشد که می توان از این ویژگی آن در نما سود برد. نمای سنگ گرانیت دارای استقامت و دوام بالایی می باشد. همچنین علاوه بر نمای بیرونیِ پیکره اصلی ساختمان، همین سبک را بر روی تمامی دیوارهای بیرونی و داخل حیاط نیز اجرا می کنند تا اجرای نمای رومی بر پیکره و سایر اجزای ساختمان به درستی انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید