5 چیز میخواهم درباره متریال نمای خشک می دانستم

نمای آجر از جمله نماهایی است که از گذشته تا امروز مورد استقبال قرار گرفته است. یک دیوار به عظمت نمای سبز و گیاه؛ البته لازم به ذکر است که در طراحی نماهای مدرن و ترکیبی میتوانید علاوهبر استفاده از سنگ و آجر، دیواری را مخصوص به نمای سبز و گیاهی خود اختصاص دهید. همچنین نقشههای دقیق طبقات و اندازهگیریهای لازم برای بازسازی خانه را دریافت میکنید. 2. قبل از طراحی نما ، به اقلیم منطقه ، توجه کنید زیرا طراحی نما تا حدودی به اقلیم منطقه بستگی دارد مثلا در در مناطق شمالی کشور استفاده از پنجره های بزرگ و سرتاسری ، جهت نورگیری و سیرکولاسیون هوا لازم است اما در مناطق سردسیر کشور استفاده از نماهای شیشه ای و پنجره های بزرگ سرتاسری به خصوص در جهت های بادگیر پیشنهاد نمی شود . سنگ مرمریت آباده رگه های زیادی دارد که طراحی جالبی به آن داده است. این کاملاً به شما بستگی دارد و یک فرصت واقعی برای به نمایش گذاشتن ظاهر ساختمان و نماها هستند که خانه ها و ساختمان های تجاری می توانند از آن استفاده کنند. سنگ گرانیت انواع مختلفی دارد. وبسایت کیا استون زیباترین و بهترین انواع سنگ نما را در معرض تماشای شما گذاشته است.

خیلی هیجان‌زده. شما ممکن است نباشد انجام شد با نمای ساختمان

نمای ساختمان که به انگلیسی به صورت Building Facades نوشته میشود، به نمای بیرونی ساختمان گفته میشود که بیشترین جلوه را به ساختمان میدهد؛ از این رو کلمه نما (Facade) در اصل ریشه در کلمه ایتالیایی facciata دارد. یک نما، گرچه در طول روز می تواند با یک طراحی مناسب از کیفیت بصری زیادی برخوردار باشد، در هنگام شب برای داشتن یک جلوه زیبا نیازمند نورپردازی مطلوب است. نماهای چوبی شاید سابقه طولانی در طراحی های نماهای ما ندارد، اما توانسته جایگاهی خوب در نماهای ساختمان های کشور ما پیدا کند و علاقمندان بسیاری جلب کرده است. این متریال در طرحها و رنگهای مختلفی تولید میشود و هر شخصی میتواند بنا بر سلیقه خود نسبت به انتخاب یک نوع آن اقدام کند. این یکی از جدایی ناپذیرترین قطعات در طراحی کلی سازه است ، زیرا شخصیت و ویژگی منحصر به فردی به آن می بخشد. خانه ۷۷ یک واحد مسکونی در پرتغال است که توسط گروه dIONISO LAB طراحی شده است. یکی از نمونه های سنگ گرانیت سنگ گرانیت نطنز است که از زیباترین سنگ های سیاهِ گرانیت در ایران است.

سنگ نمای خشک

Th᠎is article h as  be᠎en w ri tt en by behsaznama Content G ener​at or​ D emover sion.

اجرای نمای سنگ به روش خشک

سنگ مرمریت دهبید از بهترین و زیباترین سنگ های مناسب کف و نما در ایران است. سنگ دهبید بیشتر به عنوان سنگ نما در فضای داخلی سازه ها شناخته شده است. این ویژگیها باعث شده است که آجر به عنوان عنصری زیبا در طراحی نما در بسیاری از اقلیمهای کشور مورد استفاده قرار گیرد. با سرامیکهایی که در طراحی داخلی و برای حمام، آشپزخانه و سرویس بهداشتی به کار میروند، کمی متفاوت هستند. نمای آجری اغلب عایق حرارتی و برودتی بوده، مقاوم در برابر تغییر رنگ نیز در برابر رطوبت مقاوم است، وزن کمی داشته و تنوع رنگی نماهای آجری نیز امروزه بسیار زیاد شده است و وزن کم و نصب نمای آجری از خصوصیات خوب نمای آجری است. سنگ گرانیت نطنز به مقاومت در برابر تغییرات آب وهوایی و تابش آفتاب شناخته شده است. علاوه بر این ، روکش صفحه باران یک لایه محافظ دیگر در برابر تراکم و نفوذ آب و همچنین کمک به کاهش ظاهر ترک ها و شکاف ها در ساختمان است ، زیرا تغییرات دمایی کمتری را متحمل می شود.

سنگ مرمریت سنگی آهکی بر پایه کربنات کلسیم است.

امکان آب بندی نما وجود دارد. وجود روزنه هایی برای چسباندن سنگ به بدنه ساختمان. ترامیت بوکان روزنه های زیادی دارد که باید با اپوکسی و رزین پر شود. اما در شرایطی که این موارد عنوان نشده باشد، باز هم پیروی از حفظ هویت بومیو منطقه ای، مزایایی را به همراه دارد که مهم ترین آن به لحاظ بصری و زیبایی شناسی، ایجاد احساس خوب در مخاطبان است. رنگ یکی از بارزترین ویژگی های بصری یک نما است و اگر به درستی و با دقت و تناسب انتخاب نشود، می تواند کیفیت بصری بهترین طرح ها با مرغوب ترین متریال ها را به کلی از بین ببرد. سیستم ها ی فایبر سمنت به سیستم های مقاوم در برابر عوامل جوی معروف هستد. سنگ مرمریت در طبیعت به رنگ های سفید، سیاه، قرمز، ارغوانی، خاکستری، سبز و زرد دیده می شود. سنگ مرمریت سنگی آهکی بر پایه کربنات کلسیم است. سنگ گرانیت یا سنگ خارا سنگی آذرین است، یعنی بازمانده توده های مذاب آتش فشانی است. نمای سنگی از جمله نماهای لوکس است که همیشه زیبایی و جذابیت خود را در طول زمان های مختلف به نمایش می گذارد و با استفاده از انواع سنگ اجرا می گردد. پیچ رولپلاک نما در تهران امروزه رواج و گسترش زیادی جهت مقاوم سازی ساختمان دارد و در تهران بعلت سنگ بودن اکثرنماهای ساختمانی وهمچنین بروزحوادثی مانند لرزش های ساختمانی یا فاصله ملات با سنگ نما یا طوفان های شدید اکثر سنگها سست یا مقاومت خود را ازدست داده اما نگران نباشید.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد کلیک کنید بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید