59% از بازار همه به نفع نمای ساختمان

با توجه به علاقه ی افراد به استفاده از نمای خشک و سوالات متعددی که برای کاربران کالاساخت مطرح شده است، کارشناسان ما بر آن شده اند تا مقاله جامعی به منظور معرفی کامل این روش و پاسخ دهی به اکثر سوالات شما عزیزان در این بخش از مقالات سایت کالاساخت ارائه دهند. سپس عایق حرارتی که در بالا بیان نمودیم نصب شده و پس از اعمال فضای خالی، پروفیل های عمودی توسط پرچ بر روی صفحات L شکل نصب می­شوند. برخی از انواع ساختمان­ های ظاهری ساده و مینیمال دارند، با استفاده از متریالی مانند بتن و یا کامپوزیت می­توان نمای ساختمان را به صورت نما مینیمال طراحی کرد. از جمله این تغییرات می توان به رایج شدن روش های طراحی و اجرای نمای خشک اشاره کرد. این پوسته ها عموما از متریال های مختلفی مانند سنگ آجر شیشه کامپوزیت و یا حتی سیمان استفاده می شود و در برخی موارد این مساله با هم ترکیب میشوند و به عنوان یک شکل واحد در نما قرار می گیرد. خشکه چینی نما تنها مختص سنگ نبوده و علاوه بر اجرای نمای خشک سنگ شامل نمای خشک آجر و نمای خشک سرامیک نیز می شود.

اجرای نمای سنگ به روش خشک

سیستم اتصال قدیمی به نما باعث بروز مشکلات بسیاری ازجمله افزایش وزن ساختمان، اتصال ناقص به دیوارهای اصلی ساختمان و خطرات آن در زمان زلزله است؛ اما روشهای نصب جدید، باعث شده است تا علاوه بر استفاده بهتر از این مصالح ساختمانی، معایب روشهای سنتی نیز بهطور کامل برطرف شده و بازدهی ساختمانهایی که با آجر ساخته میشوند بیشتر شود. بر اساس نحوه نصب و قرار گرفتن اتصالات در نمای خشک، این نوع نما را به دو دسته ی مشهود یا نمایان Visible و نامشهود یا غیرنمایان Invisible تقسیم بندی می کنند. بسیاری از افراد هستند که گمان می­ کنند منظور از نمای خشک سنگ، سنگ مخصوصی است که برای نمای خارجی ساختمان مورد استفاده قرار می­ گیرد و یا نمای خشک سرامیک، سرامیک خاصی است در نما به کار می­رود، اما باید بگوییم که نمای خشک یک روش برای اجرا نما می­باشد و می­توان از انواع سنگ و یا سرامیک در پیاده سازی آن بهره گیری نمود.  Th᠎is art ic le was writt​en ​with the help of behsaznama​ C​ontent Generator Demov ersion .

پرسش روشها نمای ساختمان خود را سنگ کنید؟ این را بیاموزید

این روش که بدون بهره گیری از ملات اجرا می­شود، در چندین سال اخیر به دلیل کاربری فراوان و منطبق بودن با استانداردهای ساختمان سازی وارد ایران شده و امروزه به یکی از روش های رایج در نماسازی این کشور تبدیل شده است. این نما دارای تنوع رنگ و فرم های زیادی است و امروزه در ایران نیز مورد استفاده قرار می گیرد. به وجود آمده از دکوراسیون داخلی و اصیل ایران و ایرانی با انواع طراحی های زیبا و نقش های اسلیمی قدیمی که با سبک زندگی و اقلیم ایرانی گره خورده است. در ادامه زیباترین نمونه های مدل نمای ساختمان ویلایی را ملاحظه می کنید که هر کدام از این مدل ها انتخاب مناسب و ویژه ای برای منزل ایرانی به شمار می آیند. شما می توانید از بین تعداد زیادی از گزینه های چوب سخت، چوب نرم و چوب مهندسی شده موجود در تولید کنندگان، انتخاب کنید.

از آن جهت سنگ های تراورتن مناسب نما هستند که ساختار سبکی دارند و به آسانی با ملات به دیوار نصب می شوند. از دیگر اجزای نمای خشک، چهارچوب نگهدارنده می­باشد که به منظور نگهداری از نما به وسیله مصالح مختلفی همچون چوب اشباع شده، فولاد یا آلومینیوم ساخته می­ شود. فضای خالی دیگر اجزای نمای خشک است که به منظور جلوگیری از ورود رطوبت به داخل ساختمان، تهویه و اتلاف انرژی بین نما و عایق حرارتی در نظر گرفته می­ شود. اجرای نمای خشک باعث می شود تا از تابش مستقیم آفتاب و قطرات باران به دیوار اصلی ساختمان جلوگیری شود. باعث ایجاد تهویه در دیواره ساختمان و در نتیجه خروج رطوبت از روی آن می شود. باعث محافظت در برابر عوامل جوی می شود. در صورت انجام این کار حتما باید از رنگ های پایدار در برابر عوامل جوی استفاده کرد چون این بست ها در معرض آسیب دیدگی بر اثر عوامل جوی قرار دارند. فواصل و اندازه ها دراین چهارچوب باید به گونه ای طراحی شود که در برابر عوامل مخرب مثل باد و رطوبت مقاوم باشد. در این سیستم برخلاف نمای خشک نمایان، بست های مورد استفاده شده در نصب، پس از اتمام کار قابل مشاهده نمی­باشند، به این صورت که پیش از نصب نما، روی سطح رویه ساختمان عملیاتی انجام می ­شود که بسته به نوع سیستم ممکن است به صورت سوراخ و یا شیارهایی در پشت یا لبه های رویه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید