6 راه برای بهبود نمای ساختمان

ترموود اجازه می دهد تا از چوب نرم اسکاندیناوی در شرایط آب و هوایی گرم و مرطوب با موفقیت استفاده شود. زمان خشک شدن رنگ نمای ساختمان آکریلیک به شدت تحت تأثیر شرایط آب و هوایی محیط بالاخص دمای آن است. ویژگی این گونه طراحی در این است که انواع متریال ها در طراحی نمای ساختمان تلفیقی کاربرد داشته و می توان از آنها استفاده نمود . یکی دیگر ایده هایی که برای طراحی نمای ساختمان های اداری مورد استفاده قرار می گیرد و در ایران نیز محبوب می باشد، نمای رومی است. نمای بایرامیکس را از ملاتی درست می کنند که شامل رزین های طبیعی و مصنوعی و سنگ دانه ها، رنگ و مواد دیگر است و دارای مزایایی از قبیل: شستشوی آسان، تنوع زیاد است. دیوارهای لایه لایه بتنی که نما را تشکیل می دهند طوری طراحی شده اند که طومارهای سنتی چینی را تداعی می کنند. افراد مختلف با تماشای نمای ساختمان، گویی در گوی جادو نگاه کرده و در مورد داخل ساختمان نیز قضاوت می کنند. به این نوع طراحی ، طراحی نمای نئوکلاسیک نیزمی گویند.به کار بردن انواع ستون از متریال های مختلف و همینطور استفاده از سنگ و چوب در این نوع طراحی نما به ساختمان زیبایی دو چندان می دهد.

زمان بهترین زمان شروع نمای ساختمان

بایرامیکس نوعی از ملات تزیینی است که در نمای ساختمان های ویلایی استفاده فراوانی دارد . نمای کرتین وال شیشه ای یا گلس ویو نیز که خود خاصیت سازه ای دارد سازگاری مناسبی با سازه نمای ساختمان دارد. ابعاد بزرگ و عظیم، دیوارهای خالی و بدون طرح، استفاده بی اندازه از ستون، ستون های خالی (بدون سر ستون های مفصل) که تنها جنبه تزیینی دارند، سازه ها و ساختمان های بزرگ، خطوط مشخص و تمیز از ویژگی های اصلی طراحی نما به سبک نئوکلاسیک است که سومین رتبه ی سبک طراحی نمای برتر را به خود اختصاص می دهد. بنابراین ، کیفیت ظاهری و سطح بتن در سازه های عمومی و بنا های معماری نقش زیادی دارد. طراحی نما رومی سبکی الهام گرفته از معماری روم باشتان با ستون و المان های مجلل است. در طراحی نما به سبک رنسانس، سر ستون ها و نقش های تزئینی که المان های سبک کلاسیک بودند، احیا شدند. مساله مهم دیگر در طراحی نمای برخی از ساختمان های شاخص ادرای و تجاری توجه به فضای کافی برای نصب و قرار گیری تابلو بر روی نمای ساختمان است. همچنین در سالهای اخیر انواع آجرنما با فناوریهای مواد افزودنی مقاوم ارائه شده است که بسیار برای نمای خارجی مناسب و ایدهآل هستند.

Data has  be en created by behsaznama C᠎ontent  Generat or  Demov ersi᠎on!

آنچه همه باید درباره نمای ساختمان بدانند

تیپ های اصلی ساختمان که در سبک معماری اسلامی برای اماکن عمومی تا کنون به کار رفته است عبارت است از : مساجد ، قبرستان های اسلامی ، قصر های تاریخی، دژ و باروهای محافظ شهر و همچنین حمام های عمومی و آب نماهای زیبا در سبک اسلامی به چشم می خورد. همگونی طرح نمای ساختمان با سایر ساختمانهای مجاور، طراح نما می بایست حتما نوع معماری بناهای مجاور و اطراف محیط پروژه را جهت عدم تضاد بصری در طراحی خود لحاظ کند. برای دارا بودن یک ساختمان با این گونه طراحی می توانید از مشاورین طراحی نمای ساختمان با تجربه و حرفه ای در استودیو قاف بهره مند شوید. در این نوع طراحی که بیشتر در ساختمان های اداری و تجاری کاربرد دارد ،از ترکیب شیشه، سنگ و کامپوزیت استفاده میشود. کامپوزیت یکی از متریال های به روز در طراحی نما می باشد که اغلب برای ساختمان های ویلایی و یا تجاری مورد استفاده قرار می گیرد . مصالحی چون شیشه، کامپوزیت و فلز با سبکی نوین و طراحی زیبا و همچنین استفاده از نورپردازی با جدیدترین روش ها و رنگ بندی های متنوع که به ساختمان جلوه ای پر شکوه خواهد داد.

در نظر داشته باشید.

سبک طراحی کلاسیک نمای رومی آنها باعث شکوه و زیبایی منحصر بفرد ساختمان میشود. رنگ استاتیک روی سطح نمای گالواریوم سبب می شود رنگ شفافیت خود را حفظ نموده و هرگز جلای خود را از دست ندهد. قوس نیم دایره: ساده ترین ورایج ترین انواع قوسها قوس نیم دایره کامل می باشدعلت رواج آن بدین علت است که در این قوسها نیروها سریع تر وبهتر به طور عمودی به دیوارهای همال منتقل میگردنند. این مجموعه در تلاش است تا در سریع ترین زمان ممکن خدمات خود را به مخاطبین عزیز ارائه دهد. نمای مدرن بر اساس آخرین پیشرفت ها که با متریال های به روز و متنوعی انجام میگیرد جای خود را در طراحی نما باز کرده است. توجه به زیبایی ساختمان نکته مهم دیگری است که باید برای طرح نمای ساختمان در نظر داشته باشید. بر خلاف سایر نماها که از سنگ طبیعی تولید می شود بایرامیکس ملاتی از سنگ های گرانیتی و رزین های طبیعی و مصنوعی است. تقسیم می شوند. این رنگ نماها از جمله محلول های دافع سیالات و آبگریز هستند و به همین علت رطوبت ناشی از باران را جذب نمیکنند.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد نما بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید