8 دلیل چرا داشتن عالی سرامیک پرسلانی فقط نیست کافی

بدین دلیل که نصب حرفهای باعث میشود تا نما در طول سالهای متمادی پایدار بماند و به صورت کاملاً آب بند، هوابند، عایق صوت، عایق حرارت و گرد و غبار عمل کند. اگر این نما به صورت اصولی اجرا شود، ساختمان میتواند در برابر عوامل جوی و بارهای جانبی (باد و زلزله) مقاومت بالایی از خود نشان دهد. این نما میبایست طوری طراحی شود که بار مرده خود را به خوبی تحمل کند و در برابر اثرات محیطی و بارهای جانبی نیز مقاومت بالایی داشته باشد. مرحله تولید بعد از طراحی خواهد بود. به این صورت که نتایج مرحله طراحی و سنجش نیازهای پروژه به مرحله تولید وارد میشوند. در واقع یک مقایسه فنی کامل از لحاظ ویژگی های مربوط به متریال پوشش خارجی و سیستم های نصب نمای بنا دتایل نمای خشک صورت گرفته است. در این بررسی به طور کامل در مورد عملکرد و ویژگیهای مجری نمای کرتین وال صحبت میکنیم.

نمای خشک در ایران

​Th is conte nt has be en creat ed by G SA Content ᠎Generator  DEMO.

شرکت طراح و مجری نمای خشک

برای اجرای بیعیب و نقص نمای پروژه به طراحی حرفهای نیاز دارید. سیستم های مدرن نماسازی یا همان نمای خشک که با نصب سنگ به روش خشک در دهه ۷۰ میلادی برای اولین بار در کشور آمریکا جهت ساختمان های بلند مرتبه طراحی و مورد استفاده قرار گرفت یکی از روش های جدید و قابل انطباق با استانداردهای جدید ساختمانی بود. نمای کرتین وال، یا همان نمای شیشه ای؛ یکی از نما های مدرن ساختمانی است که دارای استایی است. انواع مختلفی از اجزای فولادی ممکن است در سیستمهای نمای مدرن مانند ورقهای فولادی و پنلهای کامپوزیت (ساندویچ)، پنلهای کست (Cassette) با لبههای تاشو، دیوارهای پُر از فولاد سبک، مقاطع سازهای توخالی و غیره استفاده شوند. الیاف مذکور خود دارای اشکال و انواع مختلفی هستند. رزین­های مختلفی برای ساخت کامپوزیت­های تقویت شده با الیاف شیشه استفاده می­شود، با این حال به منظور سادگی فرآیند و صرفه اقتصادی به صورت گسترده­ای از رزین­های اپوکسی استفاده می­شود. این قطعات به صورت پیش ساخته و در اندازه، طرح و رنگ­های مختلف قابل سفارش و اجرا هستند.

نمای خشک مدرن

این مصالح به رغم کاربردی بودنشان، سنگین بودند، در برابر تکان و زلزله مقاومت قابل توجهی از خود نشان نمی دادند و چندان هم زیبا نبودند. سرامیک پرسلانی خشک مجوف: این سرامیک خشک پرسلانی به جهت داشتن سوراخ هایی در ضخامت خود خاصیت عایق بندی بیشتری دارند. هر یک از انواع سیستمهای نمای کرتین وال اعم از سیستم استیک (فریم لس و فیس کپ) و یونیتایز نیازهای طراحی و اجرایی خاص خود را دارند. بسته به وزن کلی نما، ارتفاع نصب و نحوه اتصال اجزا به یکدیگر، محاسبات سازه ای انجام شده و سازه مورد نظر طراحی و تولید می گردد. به همین دلیل توصیه می کنیم تنوع رنگی سازه ی خود را حداکثر تا سه نمونه رنگ در نظر بگیرید. برای قرار گیری بتن پیش از آنکه سفت شود نیاز است تا یه قالب بتنی بسازید. طراحی، تولید و اجرای نمای کرتین وال کاری بسیار تخصصی است که میبایست به شکلی مهندسی انجام شود. برای مثال، مجری میتواند در قالب پیمانکار برحسب تخصصی که دارد، مسئول ساخت اسکلت سازه باشد و یا صفر تا صد سیستم لوله کشی را بر عهده بگیرد. اما در مورد برخی نماهای خاص مانند کرتین وال که نیاز به دانش و تخصصی بالا در حوزه طراحی و اجرا دارد، تنها تیمی حرفه ای در قالب «مجری نمای کرتین وال» میتواند این اطمینان را حاصل نماید که مراحل ساخت و نصب کاملا استاندارد و صحیح اجرا می شوند.

ناگفته نماند، پروژهای که مجری مسئولیت اجرایی آن را بر عهده دارد، ممکن است مسکونی، تجاری یا اداری باشد. 3. پروفیلهای حامل عمودی با استفاده از میخ پرچ بر روی صفحات ال شکل نصب میشوند. در این روش که سریع­ترین روش نصب نمای سنگ خشک به حساب می ­آید، اسکوپ­های نگهدارنده سنگ به صورتی که در معرض دید هستند روی نما قرار می­گیرند. نفوذ آب از طریق ترکها و درز بین پنلهای پوششی و سرایت آن به ملات نگهدارنده، میتواند سبب شل شدن و سقوط ناگهانی قطعات بر روی اهالی ساختمان یا عابرین گردد. مجری نمای کرتین وال شرکتی است که در قالب قرارداد پیمانکاری مسئولیت اجرای نما را بر عهده میگیرد. مجری نمای کرتین وال با در دست داشتن اکیپ اجرایی متخصص و مسئولیت پذیر میتواند به پروژههای ساختمانی جهت ارائه بهترین خدمات اجرایی کمک کند. البته که باید بدانید برخی از مجریان اجرای نمای خشک هزینه زیادی از شما دریافت می کنند. در روش خشک سرامیک ها با فاصله بسیار کمی از یکدیگر نصب می شوند.علت این موضوع نیز جلوگیری از شکستن سرامیک ها در صورت انقباض و انبساط می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید