8 عادات بسیار موثر نمای ساختمان سنگ

در زیر ویژگیهای برخی از انواع نماهایی که اخیراً به کار میروند به طور خلاصه بیان شده است. سبک های طراحی نما به طور کلی به دو دسته عمومی تقسیم می شوند. از دیگر مواردی که قبل از طراحی نما باید به آن توجه کرد، اقلیم و جغرافیای منطقه است. به همین دلیل در بسیاری از شهرهای ایران خانههایی با نمای رومی با تکیه بر المانهایی نظیر ستونهای کوتاه تزئینی، سرستونها و کلهگاویها، قوسهای بزرگ همراه با نقشههای ظریف برجسته، کتیبه، گلوییها، هلال و قاب پنجره، به چشم میخورد. توجه به نمای سایر ساختمان های مجاور، یکی دیگر از مواردی است که در اصول طراحی نما باید به آن دقت شود. پانل کامپوزیت را میتوان در نما استفاده کرد. نمای چوبی اصالت خاصی به ساختمان می بخشد و در عین حال ظاهر ساختمان را به ظاهری گرم و صمیمی تبدیل می کند. برای مثال استفاده از آن می تواند نمای ساختمان را در برابر رطوبت و خسارات ناشی از آن ایمن کند. در طول تاریخ اروپا پنجره به عنوان قابی برای دیدن منظرهٔ بیرون نقش خود را ایفا میکرد. Th is content w as gener​at ed ᠎by behsaznama Con᠎te nt Generat or  DEMO .

انواع نمای خشک

اگرچه زیباسازی نمای خارجی ساختمان ها بسیار اهمیت دارد اما برخی از سنگهای ساختمانی برای نصب در نمای بیرونی مناسب نیستند چرا که به شدت آسیب کلیک کنید میبینند. بسیار مهم است که سنگ مورد استفاده در نمای ساختمان سنگ نمای با کیفیتی باشد و در اثر گذر زمان دچار شکستگی و ترک خوردگی نشود. نمای آجری اغلب در مناطقی با اقلیم گرم و خشک اجرا می شود چرا که مناطق مرطوب بارندگی های زیادی را به خود اختصاص می دهد و این بارندگی ها می تواند موجبات شوره زدن آجرها را فراهم کند. در طراحی نما، با استفاده از پنجره ها، می توانید حس زیبایی و شفافیت را در ساختمان ایجاد کنید. امام یکی از مواردی که در مورد نمامی کامپوزیتی وجود دارد این است که این نما دارای قیمت بالایی می باشد و برای اجرای آن باید هزینه ی سنگینی پرداخت کنید. همچنین اجرای نمای آجری باید در شرایط خاص (دما و رطوبت مناسب) انجام شود و یا انتخاب مصالح سنگ در طراحی نما می توان از انواع سنگ های قیچی، مرمریت ، تراورتن استفاده نمود. در طراحی ساختمان، طراحی نما به دلیل اینکه مشخصکننده چارچوب کار برای دیگر اجزای ساختمان است مهمترین بخش به شمار میآید. This post w as g ener ated wi​th behsaznama Conte​nt᠎ Generat or D emov​er sion!

از اصول زیر برای اجرا استفاده می شود.

هرچند که نمای شیشه ای تا حدی موجب هدر رفت انرژی می شود اما با وجود متریال های نوین نماسازی این هدر رفت به حداقل خود رسیده است. هرچند که کیفیت ساخت یک سازه، دکوراسیون داخلی و کیفیت مصالح همگی در این بین موثر اند اما آنچه که چشم آدمی در وهله ی اول مشاهده می کند نمای ساختمان است. بنابراین در انتخاب سنگ نما بیش از زیبایی به کیفیت سنگ نما و مقاومت آن اهمیت بدهید. بنابراین نمای ساختمان تاثیر بسیار بالایی در چشم مخاطبان و نوع قضاوت آن ها از دکوراسیون داخلی و کیفیت ساخت ساختمان دارد. استفاده از نمای چوبی در مناطقی مانند شمال کشور بسیار متداول می باشد. در مقایسه انواع نمای ساختمانی برای اجرا یا خریداری آن، توجه به چندین نکته بسیار حائز اهمیت است. برای آهن کشی نمای ساختمان از اصول زیر برای اجرا استفاده می شود. مراحل اجرای نما شامل سه مرحله طراحی، زیرسازی و در نهایت اجرا است. اجرای زیرسازی نمای ساختمان طبق مراحل زیر انجام می شود. نمای یک ساختمان هویت آن ساختمان را فریاد می زند.

راهنمای نهایی نمای ساختمان

بنابراین می توان گفت که محکم کردن سنگ های نما با این روش، هزینه زیادی را در بر نخواهد داشت. طراحی نورپردازی نمای ساختمان، به اندازه طراحی خود نمای ساختمان از اهمیت زیادی برخوردار است. در واقع نمایی که برای سازه های مسکونی در نظر گرفته می شود با نمای ساختمان های اداری متفاوت است و یا اینکه نمی توانیم در یک منطقه با سازه هایی با نمای آجری، یک ساختمان با نمای سنگی بسازیم، زیرا که ظاهری غیر معمول به آن محدوده می دهد یا اینکه در شرایط آب و هوایی گرم مرطوب اغلب از نمای سنگی استفاده می شود.. علت آنکه زمان به صورت محدوده و نه دقیق عنوان شده است، عدم پایداری و ثبات دمای محیط است. استفاده از شیشه های گسترده در نمای ساختمان نه تنها نور آفتاب را مهمان همیشگی ساختمان خواهد کرد بلکه تالو درخشش نور خورشید بر سطح ساختمان می تواند ظاهری درخشان و فریبنده به ساختمان بدهد. با وجود اینکه سال ها است از شیشه در نمای ساختمان استفاده می شود، اما هنوز طرفداران خود را دارد. پوشش تئوری این نوع از رنگ نمای ساختمان برابر ۹ تا ۱۰ متر مربع به ازای هر لیتر است که با اجرای موارد مذکور می توانید تا ۲ متر مربع به مقدار عنوان شده اضافه کنید که در نوع خود بسیار می تواند در کاهش هزینه های شما در خرید رنگ های بیشتر تاثیر بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید