9 DIY نمای ساختمان نکته {شاید داشته باشید|شما ممکن است|شاید داشته باشید|داشته اید|از دست داده اید

در این نقشه تمامی اطلاعات مربوط به نما از قبیل پروفیلهای مورد نیاز، مشخصات مقاطع (ابعاد و ضخامت)، محل اتصال شاسیکشی به سازه، ابعاد جوش و نوع جوش درج شده است. زیرسازی یا شاسیکشی به عنوان مهمترین بخش از مراحل اجرای نمای ساختمان شناخته میشود. سپس اتصال ورقههای آلومینیومی به شاسیکشی فولادی بر عهده پیچ و مهره یا پیچ سرمته است. ویژگیهای عنوان شده برای هر یک از مصالح نما متفاوت است. در فرآیند طراحی نما با توجه به سلیقه و خواست کارفرما، طراحی در سبک های مدرن و کلاسیک با استفاده از مصالح مناسب صورت خواهد گرفت. نماهای چوبی شاید سابقه طولانی در طراحی های نماهای ما ندارد، اما توانسته جایگاهی خوب در نماهای ساختمان های کشور ما پیدا کند و علاقمندان بسیاری جلب کرده است. شیشه به راحتی در برابر گرد و غبار و باران و برف کثیف و آلوده می گردد و تمیزی آن بسیار مشکل است.

دتایل نمای خشک سنگ

پیشنهاد میکنیم برای آشنایی بیشتر با مفهوم طراحی نمای ساختمان ابتدا مقالهی مربوط به آن را مطالعه کنید؛ تا درک بهتری از اصول و استانداردهای آن داشته باشید. در ساخت و سازهای عصر حاضر، این عایقکاری صوتی با استفاده از نماهای شیشهای و با بکار گیری شیشه های چند لایه که مابین آنها با گازهایی مثل آرگون پرشده یا خلاء میباشد، به نتایج بهتری (هم بهرهگیری از نور بیرون برای تامین روشنایی داخل ساختمان و هم ممانعت از ورود صداهای ناهنجار به داخل) با بازده بالاتری رسیدهاست. فروریختن بخشی از بتن نما در پی سالها. طراحی نما یکی از حساسترین مراحل طراحی ساختمان است. اولین قدم برای زیرسازی نمای ساختمان، انتخاب مصالح مورد نیاز است زیرا پروفیل زیرسازی نما برای مصالح مختلف (از قبیل چوب، سیمان و کامپوزیت) با یکدیگر تفاوت دارند. سازنده بر اساس کیفیت مدنظر، موقعیت جغرافیایی، شرایط آبوهوایی و هزینه، اقدام به انتخاب مصالح نما میکند. پس از پایان سفتکاری ساختمان، نوبت به ساخت نما میرسد. از جمله عوامل تاثیرگذار در طراحی نما میتوان به معماری ساختمان، معماری شهر، مشخصات ساختمان و میزان بودجه ساخت اشاره کرد. This content has ​be en done  by behsaznama Content Gen᠎er᠎ator DEMO .

بلکه باید اجرا و ساخت نیز به صورت اصولی انجام شود. جنس و نوع پروفیل معمولاً بر اساس جنس نما و نوع طراحی انجام میشود؛ به عنوان مثال پروفیل نبشی معمولاً برای نمای سیمانی یا سنگی کاربرد دارند و استفاده از آنها در نمای چوبی صحیح نیست. 40) انتخاب میشود. اما نوع نبشی بیشتر از سایرین کاربرد دارد. هرگونه اشتباه در اجرای زیرسازی منجر به خرابی نما و رخداد دیگر مشکلات میشود. اگر در حین کار، آب به پشت مصالح نفوذ کند، در فرایند چسبیدن اختلال ایجاد میشود. نمای ساختمان با استفاده از مصالح مختلفی ساخته میشود؛ سنگ، چوب، شیشه، کامپوزیت، سیمان و … فولاد ضد زنگ و مقاطع فولادی توخالی اغلب در ترکیب با شیشه استفاده میشوند. در صورت استفاده از روش فلزی باید پروفیلهای قوطی شکل به صورت عمود بر جهت نصب چوبها و با فاصله 50 سانتیمتر قرار گیرند. در پایان، اجرای زیرسازی نمای ساختمان بر اساس نقشه و با کمک پروفیلها انجام میشود. برای اطلاع از قیمت این خدمات، میتوانید با استفاده از بخش تعیین قیمت طراحی در طرح تو طرح، فوری و رایگان حدود هزینه طراحی پروژه خود را استخراج کنید. همچنین در صورت تمایل میتوانید فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند و شما را بیشتر با خدمات “طرح تو طرح” آشنا کنند.

کامپوزیت تنوع رنگی بسیار بالایی دارد که در مقایسه انواع نمای ساختمان بسیار مورد توجه قرار می گیرد؛ زیرا با آن می توان در نما طرح های متفاوت و جذابی را ایجاد کرد. طراحی نما و هم چنین اجرای آن باید با پلان و نقشه ترسیم و تایید شده از ساختمان هماهنگی و همخوانی داشته باشد. با کافه ساختمان همراه باشید. در این بخش مجموعه ای از ۱۰۰ نمای ساختمان مدرن و کلاسیک را آماده کرده ایم و سعی شد ، زیباترین نماهای ساختمانی انتخاب شوند. دمای بشدت بالا نیز در محیط مورد نظر توصیه نمی شود. سقوط قطعات سنگ، آجر، چوب و دیگر مصالح نما علاوه بر ایجاد ظاهر بد و راهی برای نفوذ رطوبت به بخشهای داخلی، امنیت جانی عابران را نیز تهدید میکند. اجرای این بخش از کار با مصالح مختلف، متفاوت است. با حضور بیش از هفت هزار معمار در این مجموعه، تیمهای معماری و طراحان خلاق، مخصوص پروژه شما طرح ارسال خواهند کرد تا با دیدن انواع پلان و نما، تنوع در طرح و مصالح و ایجاد کیفیت فضاییهای مختلف، طرح مطلوب خود را انتخاب کنید. البته در مقاله بعدی، به تشریح راجع به اجرای نماها با توجه به مصالح آن، نوشته و توضیح دادهایم.

اجرای نمای سنگ به روش خشک

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت مطالب بشتر.

دیدگاهتان را بنویسید