High 10 کلید تکنیک متخصصین استفاده برای نمای ساختمان سنگ خشک

با روی کار آمدن صنایع نوین و فناوری های جدید در زمینه تولید کاشی و سرامیک و ظهور نسل جدید کاشی و سرامیک مقاوم که با عنوان سرامیک پرسلان و سرامیک فول بادی شناخته می شود، کاشی ها و سرامیک ها دارای تنوع رنگی متنوعی شدند و شما امروزه در هر شکل و طرحی کاشی و سرامیک نیاز داشته باشید در بازار موجود است. قابل ذکر است سیستم های نما به انواع خشک و تر تقسیم می شوند. و اگر می خواهید نسبت به میزان بودجه تان متریال مناسب و ارزان قیمت را انتخاب کنید بهترین انتخاب برای شما نمای خشک می باشد. در مناطق شهری و گرم خشک ساختمان ها کنار یکدیگر و با تراکم کمتر ساخته می شوند وبه ساختمان هایی که حیاط دار باشند هم ویلایی می گویند. به زبان ساده به عمل محکم کردن سنگ نما به بتن پشت سنگ توسط ابزار های خارجی مانند پیچ و رولپلاک نما که توسط یک فرد نماکار با دریل انجام می شود را پیچ و رولپلاک نما گوییم. که نماکار اقدام به مهار سنگ های شل شده یک آپارتمان واقع در تهران نموده است. در آپارتمان نشینی تمامی واحد ها باید هزینه مساوی برای تعمیرات قسمت های مختلف ساختمان بپردازند.

قطعات کلیدی نمای ساختمان

بنابراین وجوه پشت و جلوی ساختمان از یک طرف دارای نمود اجتماعی و از طرف دیگر نمود مشخص ساکنان است بنابراین نمای هر ساختمان باید هم با فضای عمومیهمبستگی داشته باشد و هم بتواند حجم داخلی ساختمان را بیان کند. واضح و مشخص است که استفاده از مصالح ساختمانی باید از نظر استحکام٬تحمل حرارت و آتش سوزی ایمن باشند. نورپردازی و طراحی باید هارمونی داشته باشد. تعدادی از پروژه های طراحی نما و اجرایی نمای ساختمان که توسط شرکت معماری هیرادانا در مناطق 1 و 2 و 5 به اتمام رسیده را میتوانید مشاهده کنید که شامل نما کلاسیک و نما مدرن و سایر سبک ها می باشد . که با توجه به فولادی بودن آنها از مقاومت کششی بسیار بالایی نیز برخوردار هستند. این پوشش اغلب با استفاده از موادی همچون گچ، سیمان سفید، سیمان سیاه، سرامیک ، ام دی اف و بلاخره سنگ پوشانده می شود که همگی آنها در راستای زیبا سازی محل زندگی انسان است. هر چند سرامیک زیبایی خاص خودشان را دارند و از نظر استحکام و جلا بسیار روی آنها کار شده است اما مرور زمان از زیبایی اولیه آنها می کاهد و طرح های جدید جایگزین آنها خواهند شد. هر نمایی از ساختمان چه نمای پشتی باشد یا نمای اصلی جزو مشاعات ساختمان حساب می شود.

نمای اتیکس در واقع نوعی عایق ساختمان است که از سه سطح عایق و پوشش رویی تشکیل شده و عایق های این نما فوم پلی استایرن منبسط و پشم معدنی است و رویه سطحی و پوشش آن از آجر لعاب دار یا چوب، فلز و اندود است قسمت عایق آن میزان زیادی هزینه سرمایش و گرمایش ساختمان را کم می کند. از دیگر مزیای آن میتوان به استفاده همزمان در کنار دیگر محصولات اشاره نمود. و همانطور که مشاهده می کنید اهمیت بسیار بالای منظم و در یک ردیف اجرا شدن کار باعث می شود تا ما یک راپل کار حرفهای را از راپل کارهای ناشی و کم تجربه تشخیص بدهیم. از جمله دلایل رایج ریزش سنگ نمای ساختمان می توان به نفوذ رطوبت از بین درز بین سنگ ها اشاره کرد. نماهای سرامیکی دارای عیبی بزرگی از جمله در مقابل سرما، گرما عایق نیستند. ریزش سنگ نمای ساختمان از جمله اتفاقات بسیار خطرناک و پر تکرار در شهر های بزرگ است. Th​is a rtic le was generated by behsaznama Co ntent Ge​nerato r ᠎DE MO.

برای پوشاندن ته پیچ از ماستیک های رنگی یا خمیری نیز می توان استفاده کرد. زیرا با سقوط یک سنگ برروی شخص یا خودرو خسارات مالی و جانی می تواند به وجود آید. احتمال افتادن ان در شرایطی مانند زلزله و طوفان و نشست های که در اثر وزن ساختمان اتفاق می افتد بسیار زیاد است. از عوامل مؤثر دیگر در نماسازی می توان به عایق بودن نسبت به سرما و گرما، عایق بودن نسبت به صوت مقاومت در برابر زلزله، مقاومت در برابر ضربه، مقاومت در برابر یخزدگی، مقاومت در برابر آتشسوزی و مقاومت در برابر جداشدن و افتادن از نما، قابل اجرا بودن در ساختمانهای مرتفع و سبک بودن اشاره کرد. ضمن اینکه، کامپوزیت باوجود انعطاف خوب از مقاومت بالایی هم برخوردار بوده و در عایق سازی ساختمان عملکرد خوبی دارد. معمولا نمای مدرن به وسیله کامپوزیت ها اجراد میشود. محدودیتهای فنی و نبود مصالح مدرن باعث شد ابعاد پنجرهها در حد متعالی باقی بماند؛ ولی برای حل معضل مشرفیت ارتفاع کف پنجره به وسیله کرسی چینی ساختمان بالا کشیده شد، انواع شبکه و نرده اختراع شد و در نهایت فضاهای بلافاصل طبقههای همکف به کاربریهای غیر مسکونی تبدیل شد.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید