Loopy نمای خشک: Lessons from The Professional

هماهنگی رفتار مصالح در مقابل تغییرات دمایی سال هاست که اجرای نما در داخل و خارج ساختمان توسط افراد فاقد آموزش های لازم با ملات ماسه و سیمان صورت می گیرد که جدای از تحمیل وزن بالایی به ساختمان که با توجه به اهمیت مقاوم بودن ساختمان ها در برابر نیروی زلزله و رابطه مستقیم نیروی جانبی زلزله با وزن ساختمان ها با توجه به متفاوت بودن ضریب انتقال حرارتی و همچنین متفاوت بودن میزان انبساط و انقباض بخش ملات پشت سنگ یا سرامیک و … از آنجا که سالی یک بار باید اقدام به تمیز کردن پرده ها کرد، پس باید این مشکلات را نیز در نظر گرفت. پس از اتمام زیرسازی، قطعات ترمووود به وسیله پیچ روی سطح مورد نظر نصب می گردد. در کل اگر یک حساب سرانگشتی کنید، هزینه خشکشویی با در نظر گرفتن هزینه آب و برق و همینطور وقت شما، فرق چندانی با هزینه شستن آن در خانه ندارد. حساس بودن بافت پارچه پرده خود این دلیل را مضاعف می کند و می تواند دلیل دیگری بر سپردن پرده به خشکشویی باشد. برای مثال بعضی از انواع پارچه نیازی به اتو کشیدن ندارند و اگر بلافاصله بعد از شستن پرده را آویزان کنید، ظاهری صاف و مرتب خواهند داشت.

اتصالات نمای خشک

V1 : ( تفاوت اندک ( در این حالت سرامیک پس از نصب دارای ظاهری یک پارچه است و تفاوت چندانی بین قطعات احساس نمیشود. زیرا به دلیل عدم دقت در اجرای آن و همچنین احتمال جدا شدن ملات، نمای اجرا شده چوبی دارای ظاهر نازیبایی خواهد بود. بدون شک پیشرفت در صنعت ساختمان سازی متوقف نخواهد شد همانطور که امروزه شاهد آن هستیم بسیاری از مصالح نوین و جدید جایگزین مصالح قدیمی و سنتی شده اند ، همانطور که در طراحی و اجرای سقف کاذب، رابیتسکاری جای خود را به کنافکاری داد، در اجرای نما هم استفاده از مصالح و ملات کاری منتفی شده است و نصب نما خشک را ترجیح می دهند. سپس پروفیلهای آلومینیومی به صورت عمودی نصب شده و پس از آن عایق های حرارتی را به کمک چسب و یا گیره های ویژه روی دیوار نصب می کنند. در ضمن دقت کنید که تمامی گیره ها و قلاب ها جدا شوند تا هنگام شستشو به پرده آسیب وارد نشود. این قطعات نیز، با توجه به نوع اتصال سنگ و سرامیک متفاوت خواهد بود.در برخی از مواقع گیره های نگهدارنده مصالح نما، پس از پایان کار نمایان و در برخی دیگر به صورت مخفی خواهد بود.

یکی از ویژگی های نمای خشک تراکوتا تلفیق آن با سایر نماهای مختلف مانند :پروفیل آلومینیوم کامپوزیت و سنگ است که همین امر باعث مهم بودن این نما شده است. به همین صورت نمای کامپوزیت پروفیل آلومینیومی حدود90% سبک تر از سنگ ، 75% سبک تر از شیشه ، 85% سبک تر از سیمان و 50% سبک تر از ورق معمولی است . روش تر، همان روش قدیمی اجرای نما است که در آن سنگ را با کمک ملات که معمولا سیمان یا گچ هستند نصب می­کنند. اگر توصیه ای ذیل برچسب پرده مشاهده نشد، می توانید پرده را با استفاده از پودر لباسشویی (برای مثال برند سپید) در ماشین لباسشویی و با دور آرام بشویید. شستشوی انواع پارچه های پرده به چه پودر و یا مایعی نیاز دارد؟ پیش از شروع فرایند شستشو باید گرد و غبار از روی پرده پاک شود.این کار به هر چه عمیق تر تمیز شدن پرده کنم می کند و باعث می شود تا گرد و غبار به طور کامل از آن جدا شود. اگر به نکته ای یا تذکری در برچسب پرده برنخوردید، می توانید از خشک کن لباس با دور آرام و حرارت کم کمک بگیرید. تمیز بودن پرده ها هم موجی از آرامش را در خانه به راه می اندازد، هم از مواردی مثل حساسیت جلوگیری می کند.

در طرف مقابل برخی از انواع پرده ها به گونه ای هستند که باید آنها را یک مرتبه به کمک اتو با حرارت متوسط اتو کرده، سپس اقدام به نصب کردن آنها نمود. شستن پرده با دست بهتر است یا باید آن را به خشکشویی بسپاریم؟ البته پر واضح است که باید به هزینه های خشکشویی نیز دقت کرد. رنگ نمای ساختمان آکریلیک به عنوان یکی از پر فروش ترین رنگ های موجود در بازار می باشد که جهت پروژه های مرتبط با پوشش دهی سطوح بیرونی یا exterior مورد استفاده قرار می گیرد. این شرایط برای نگهداری دیگر انواع رنگ آکریلیک پایه آب مانند رنگ ترافیکی که جزو پر کاربردترین پوشش های رنگی آکریلیک که بر مبنای حلال آب می باشند نیز صدق می کند. نمای سرامیک خشک جزو مصالح یا سرامیک هایی می باشد که به فول بادی معروف می باشند. اجرای سرامیک پرسلانی توپر که به سرامیک فول بادی یا سرامیک یک سانتیمتری نیز مصطلح است به صورت خشک نمایان و غیرنمایان انجام می شود. در واقع، قبل از آنکه نما نصب شود، روی سطح رویی ساختمان عملیاتی انجام میگیرد که بسته به نوع سیستمها سوراخ و یا شیارهایی در پشت یا لبههای آن ایجاد میکنند. علاوه بر سنگ های معرفی شده در این قسمت، سنگ های دیگه ای هم برای نماکاری ساختمان استفاده میشن که به دلیل کاربرد کمتر و یا تشابه به ویژگی های این سنگ ها، از بحث ما خارج هستن. Data was g enerated  by behsaznama Con tent᠎ Generator Demoversi on!

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با نصاب نمای خشک وب سایت خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید